10. Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego

sieci_neuronowe_baltyk

10. Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego

Zapraszamy na 10. Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego, który odbędzie się w Instytucie Filozofii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego w dniach 25 – 27 września 2014 roku. Tytuł Zjazdu to Poznanie, komunikacja i działanie. Mechanizmy integrujące i separujące.

Poznanie, komunikacja i działanie stanowią przedmiot zainteresowania kognitywistyki od samego początku jej ukonstytuowania się jako samodzielnej dyscypliny naukowej. Na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się wiele konkurencyjnych koncepcji dotyczących natury wymienionych form aktywności, a także relacji, które między nimi zachodzą. Celem jubileuszowego, 10. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego jest podsumowanie dotychczasowych badań nad poznaniem, komunikacją i działaniem, a także stworzenie okazji do wymiany nowych idei i hipotez badawczych.

Wszystkie osoby, które zajmują się zagadnieniami z zakresu nauk o języku i komunikacji, psychologii porównawczej, neurologii i neuronauki, psychologii ogólnej i poznawczej, psychologii społecznej, filozofii, biologii, informatyki oraz innych dyscyplin mających swój udział w lepszym zrozumieniu poznania, komunikacji i działania, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej konferencji organizowanej przez Instytut Filozofii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne. W sposób szczególny zależy nam na omówieniu zależności zachodzących między sferami poznania, komunikacji i działania: zachęcamy do dyskusji o procesach umożliwiających ich integrację, a także o mechanizmach decydujących o ich względnej odrębności i autonomii.

dodatkowe informacje: www.zjazdptk.szczecin.pl