12. Poznańskie Forum Kognitywistyczne. Call for papers

Serdecznie zapraszamy do udziału w 12. Poznańskim Forum Kognitywistycznym. PFK jest konferencją studencko-doktorancką, skupiającą osoby zainteresowane kognitywistyką oraz dyskusją i wymianą informacji na jej temat.

Konferencja obędzie się 13-14 maja 2017 r. na Wydziale Historycznym UAM.

12. Poznańskie Forum Kognitywistyczne. Call for papers

Szczególnie zachęcamy przedstawicieli następujących dziedzin:

• psychologii poznawczej,
  • neuronauk,
  • językoznawstwa,
  • logiki,
  • sztucznej inteligencji i robotyki,
  • psychologii ewolucyjnej,
  • filozofii umysłu,
  • epistemologii
  • kognitywistyki.

Warunkiem udziału w konferencji jest przesłanie do dnia 20 marca 2017 abstraktu oraz pełnego tekstu wystąpienia, w przypadku wygłaszania referatu, lub samego abstraktu, jeśli uczestnik chce zaprezentować poster.

Planujemy również publikację pokonferencyjną. Do opublikowania artykułów zaprosimy osoby zakwalifikowane do udziału w 12. PFK. Autorzy wybranych prac będą również mieli możliwość publikacji w czasopiśmie Studia z Kognitywistyki i Filozofii Umysłu.

Poznańskie Forum Kognitywistyczne (PFK) to ogólnopolska konferencja skupiająca osoby zainteresowane kognitywistyką. Odbywa się raz do roku, a jej pierwsza edycja miała miejsce w 2006 r. Naszym celem jest integracja środowiska młodych badaczy oraz stworzenie multidyscyplinarnego forum wymiany poglądów, opinii i doświadczeń.

• Począwszy od IV edycji e-book zbierający teksty pokonferencyjne uzyskał nr ISSN i rokrocznie ukazuje się jako kolejne wydanie czasopisma elektronicznego o numerze ISSN 1689-9768. Od XI edycji autorzy najlepszych prelekcji mają również możliwość publikacji opartych na wystąpieniach artykułów w czasopiśmie „Studia z kognitywistyki i filozofii umysłu”.
  • Organizacji XII edycji podjęło się koło naukowe SKUTEK we współpracy z doktorantami Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
  • Zainteresowanych wcześniejszymi edycjami konferencji (zeszytami abstraktów, publikacjami pokonferencyjnymi, plakatami i galeriami zdjęć) zapraszamy na poprzednią stronę konferencji: pfk.wikidot.com.
  • E-mail kontaktowy: pfkrejestracja@gmail.com.