Badania nad mózgiem. Charakter, znaczenie i perspektywy rozwoju

Zanim uświadomimy sobie, co chcemy zrobić, w przedczołowych płatach mózgu muszą powstać plany. Analizując aktywność tych obszarów, można w prostych przypadkach przewidzieć, jaką decyzję podejmie człowiek, na parę sekund wcześniej, zanim on sam uświadomi sobie, co chce zrobić. Mózg podejmuje wiele decyzji, tworzy reprezentację „ja” pozwalającą lepiej wyodrębnić organizm od środowiska i przypisuje wszelkie działania ja” jako czynnikowi sprawczemu. Wynikiem jest iluzja wolnej woli.
W. Duch

Centrum Transferu Wiedzy KUL organizuje debatę Badania nad mózgiem. Charakter, znaczenie i perspektywy rozwoju. Na debacie wykład wygłosi prof. Włodzisław Duch, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2014-2015. Wydarzenie odbędzie się 23 maja 2016 r. o godz. 14.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-302.

Zapraszamy w imieniu Organizatorów!