Czego można się nauczyć filozofując?

microphone-338481_1920

– W filozofii chodzi m.in. o doświadczenie, że umysł pędzi naprzód, a intelekt przeżywa przygodę – mówi prof. Robert Piłat z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Łukasz Przanowski – nauczyciel religii i filozofii – przyznaje, że dzieciństwo to naturalny czas na filozofowanie. – Dzieci interesują się najróżniejszymi rzeczami, na przykład reinkarnacją albo tym, kto nas stworzył. Chcą o tym dyskutować, to nie są obce dla nich kwestie – mówi.

Prof. Aldona Pobojewska z Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego dodaje, że filozofowanie to specjalny rodzaj namysłu nad określonymi problemami.

Czego można się nauczyć filozofując? Czy dziecko jest w stanie podołać takiemu wysiłkowi? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Tytuł audycji: Klub Trójki
ProwadziDariusz Bugalski
Goście: prof. Aldona Pobojewska (Katedra Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego), prof. Robert Piłat (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), Łukasz Przanowski (nauczyciel religii i filozofii z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Brzechwy w Warszawie)
Data emisji: 22.02.2016