Kognitywistyka

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Dodatkowy składnik motywacyjny

Dodatkowy składnik motywacyjny

Mam głęboką świadomość, że bycie nominowanym do Nagrody jest dużym zobowiązaniem – już nie można się z tego wycofać, trzeba działać nadal – mówi Arkadiusz Gut, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest założycielem i prezesem fundacji Pro Liberis et Arte, której głównym celem jest pomoc dzieciom i młodzieży ze środowisk wiejskich. Inicjuje różnorodne działania edukacyjne w szkołach na terenie swojej gminy. Dzięki niemu przed młodymi ludźmi otwierają się nowe perspektywy. Działalność jest dla mnie zobowiązaniem intelektualisty – mówi. Widzę ciągłość pomiędzy takimi postaciami jak Jan Rodowicz Anoda i jemu podobni, a tym, do czego zobowiązani jesteśmy dzisiaj.

Nagroda dała nam energię i zapał, impet do nowych działań. Udało nam się pozyskać wielu współpracowników m.in. przedstawicieli biznesu. – wymienia Gut. Fundacja przeprowadziła kolejną edycję konkursu dla gimnazjalistów, której wygraną był roczny kurs przedsiębiorczości dla pięciorga z nich. Dzięki nominacji do Nagrody „Anody” fundacja zyskała dodatkową rozpoznawalność i wiarygodność. Zyskała status wiarygodnej marki, co ułatwia nam bieżącą działalność. – dodaje. Poza uznaniem i akceptacją, która zawsze jest docenieniem dotychczasowej pracy, nominacja miała jeszcze jedno ważne znaczenie dla Pana Arkadiusza: Scementowała nas jako rodzinę. Działamy razem. Nominacja była dodatkowym składnikiem motywacyjnym. Działalność społeczna jest elementem naszego rodzinnego życia, bardzo ważnym. Angażuję się w nią nie tylko ja i żona, ale także nasze dzieci.

Materiał pochodzi ze strony www.1944.pl

Przypomnijmy, że Pan Prof. Arkadiusz Gut wiosną 2016 r. był nominowany do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”, ustanowionej przez Muzeum Powstania Warszawskiego w kategorii  „całokształt dokonań i postawa życiowa stanowiąca wzór do naśladowania dla młodych pokoleń”.

Print Friendly, PDF & Email

ZOSTAW ODPOWIEDŹ