Guardian Angel – zostań Opiekunem studenta Erasmus+

youth-erasmusChcesz poznać młodych ludzi z całego świata? Znasz dobrze przynajmniej jeden język obcy i szukasz okazji do używania go w życiu codziennym? Zgłoś się do nas i zostań Opiekunem studenta Erasmus+!

Kim jest Opiekun (Guardian Angel)?

To osoba, która gotowa jest pomagać w zaaklimatyzowaniu się studentom zagranicznym studiującym w KUL w ramach programu Erasmus+. Przyjeżdżają oni do kraju, w którym nie znają nikogo. Potrzebują osoby, która odbierze ich z dworca, pomoże kupić bilet miesięczny, oprowadzi po mieście i uczelni, a także będzie służyć radą i pomocą w tym całkiem dla nich nowym środowisku.

Opiekun współpracuje z Sekcją Obsługi Wymian Międzynarodowych (SOWM; GG 203), która zapewnia studentom Erasmusa+ pomoc w sprawach administracyjnych.

Jaki powinien być Guardian Angel?

• dyspozycyjny, zwłaszcza na początku semestru, ponieważ studenci zagraniczni przyjeżdżają zwykle pod koniec września (wakacje i sesja poprawkowa) oraz w lutym (ferie zimowe i sesja) – obecność Opiekuna jest wtedy niezbędna
  • zawsze gotowy do pomocy studentowi Erasmusa+
  • odpowiedzialny
  • rzetelny
  • zna przynajmniej jeden język obcy na poziomie komunikatywnym

Co zyskujesz będąc Opiekunem studenta Erasmusa+?

• uwzględnienie pełnionej funkcji przy ubieganiu się o stypendium na wyjazd na część studiów lub praktykę w ramach programu Erasmus+
  • wpis do suplementu do dyplomu ukończenia studiów
  • zaświadczenie o pełnieniu roli Opiekuna
  • udział w spotkaniach, imprezach i wycieczkach organizowanych dla studentów Erasmusa+
  • kontakt z obcymi językami
  • możliwość poznania innych kultur

Jeżeli chcesz wziąć udział w naborze na Opiekuna studenta Erasmusa+, do 26.01.2015 r. wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz zapoznaj się z regulaminem programu i przynieś podpisane dokumenty do SOWM (GG 203).

W przypadku pytań zapraszamy do SOWM (GG 203) lub prosimy o kontakt e-mailowy incoming@kul.pl.

Zapraszamy!

Formularz zgłoszeniowy: