I Białostockie Forum Kognitywistyczne – II Tydzień Mózgu

W imieniu organizatorów pragnę zaprosić Państwa na I Białostockie Forum Kognitywistyczne, które odbędzie się w dniach 15-16 marca 2018.
Białostockie Forum Kognitywistyczne to konferencja naukowa stworzona z myślą zarówno o doświadczonych badaczach, jak i aktywnie działających naukowo studentach i doktorantach zajmujących się dyscyplinami wchodzącymi w skład szeroko rozumianej kognitywistyki: neuronaukami, psychologią poznawczą, filozofią umysłu, językoznawstwem, komunikacją i innymi.

Jest to pierwsza konferencja naukowa zorganizowana z inicjatywy studentów białostockiej kognitywistyki skupionych w Kole Naukowym Kognitywistów Uniwersytetu w Białymstoku. Łączy się z II Tygodniem Mózgu w Białymstoku.

Tematem przewodnim tegorocznej i zarazem pierwszej edycji jest:

“MYŚLENIE ZA POMOCĄ OBRAZÓW”.

Pierwszy dzień konferencji będzie należał do zaproszonych ekspertów z polskiego środowiska kognitywistycznego, którzy wystąpią z wykładami związanymi z tematem przewodnim. Zapraszamy również na sesję popołudniową organizowaną w ramach II Tygodnia Mózgu w Białymstoku, na której będziemy mogli usłyszeć wystąpienia i dyskusje między innymi na temat neuronów lustrzanych.

Drugiego dnia konferencji studenci i doktoranci z polskich kognitywistycznych ośrodków badawczych będą mieli okazję do przedstawienia efektów swoich badań z różnorodnej tematyki interdyscyplinarnej wchodzącej w skład nauk o poznaniu.

Zapraszamy serdecznie do udziału zarówno czynnego, jak i biernego!

Zgłoszenia abstraktów referatów do czynnego uczestnictwa w konferencji przyjmujemy do 18 lutego 2018 włącznie. Uczestnikom czynnym organizatorzy zapewniają materiały konferencyjne, kawę z poczęstunkiem w trakcie przerw kawowych i obiady.

Zaproszeni prelegenci:

• dr hab. Marcin Miłkowski, prof. IFiS PAN

Jak udowodnić, że myślimy obrazami, a nie w języku myśli?

• dr Krystyna Bielecka (UW)
  • dr Paweł Gładziejewski (UMK)

Wyobraźnia a reprezentacje strukturalne

• dr Joanna Komorowska-Mach (UW)