II Białostockie Forum Kognitywistyczne. Relacja

Aktywny weekend za nami! Ekipa ze Studenckiego Koła Kognitywistyki KUL wraz z wykładowcą Wydziału Filozofii KUL dr. Andrzejem Zykubkiem wzięła udział w II Białostockim Forum Kognitywistyki pt. Rodzaje Umysłów.

Pierwszy dzień Forum spędziliśmy słuchając bardzo ciekawych wykładów mistrzów, dotyczących rozmaitych zagadnień, takich jak: „Ewolucyjne uwarunkowania i koszty encefalizacji w filogenezie człowieka”, „Podwodne umysły – o świadomości ośmiornic” czy też „Znaczenie i komunikacja w świecie robotów”. Naszym reprezentantem był dr Andrzej Zykubek, który zabrał słuchaczy w podróż do początków twórczego myślenia prezentując “Kreatywny umysł Neandertalczyka”.

W drugim dniu studenci przejęli mikrofon. W sesji studencko-doktoranckiej, czynny udział wzięli członkowie KNSK, prezentując własne opracowania zagadnień oraz przedstawiając wyniki badań:

• Damian Grzegórski – “Prapoczątki umysłu”,
  • Marta Glinka – „Starzejący się umysł. Starzenie kognitywne a procesy immunologiczne w centralnym układzie nerwowym”,
  • Paulina Sudowska – „Samoleczący się umysł? Efekt placebo”
  • Jakub Janczura – „Stadia rozwoju meta-myślenia u dzieci według Jeana Piageta”

Ponadto referat pt. „Nowe odkrycia immunologii – wpływ cytokin prozapalnych na procesy umysłowe” zaprezentował współpracujący z naszym Kołem doktorant Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – Krzysztof Gosik.

Oprócz znakomitego czasu spędzonego na  stymulacji intelektualnej, mieliśmy także okazję do spotkania się i integrowania ze studentami z całej Polski.

Dziękujemy i gratulujemy organizatorom! Baterie naładowane wiedzą i inspiracją do dalszego rozwijania pasji nauki!