Krytyczne myślenie – 58 Tydzień Filozoficzny

tydzien_filozoficzny2016_plakat_1

• Wiele się o nim mówi, ale czym właściwie jest? Bardzo się je ceni, ale na czym polega?
  • Podobno każdy może, a nawet powinien, się go nauczyć, ale jak tego dokonać?

Zapraszamy na wyjątkowy 58. Tydzień Filozoficzny pt. Krytyczne myślenie, który jest organizowany w 70-tą rocznicę powstania Wydziału Filozofii KUL.

• 4 dni obrad,
  • 9 wykładów plenarnych,
  • 4 wykłady w sesji studencko-doktoranckiej
  • 3 debaty:
    • Debata oksfordzka jako narzędzie krytycznego myślenia – studenci retoryki stosowanej
    • Krytyczne problemy neuronauk – debata studentów kognitywistyki
    • Chrześcijaństwo. Czy naprawdę mamy kryzys? – debata doktorantów KUL z udziałem prof. Ireneusza Ziemińskiego.
  • Ponadto konferencja organizowana przez Wydział Filozofii KUL i Sekcję Filozoficzną Wykładowców Uczelni Katolickich w Polsce pt. Kultura logiczna, a w niej:
    • Sesja pt. Ks. Stanisław Kamiński uczony i organizator nauki – w 30. rocznicę śmierci i dwa panele dyskusyjne pt.
    • Dydaktyka logiki
    • Metodologia nauk, filozofia nauki czy naukoznawstwo?