Kognitywistyka

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Pijany mózg

wino
Pijany mózg

Pijany mózg

Jak myślisz w jaki sposób organizm reaguje na dużą dawkę alkoholu? Dlaczego „pomaga” nam w depresji? Nie trzeba być uzależnionym aby doszło często do nieodwracalnych zmian w twoim mózgu. To, że spożywanie alkoholu wpływa na komórki nerwowe jest oczywiste – wystarczy spojrzeć na zachowanie osoby pijanej. Uczestnicząc w naszej prezentacji dowiesz się również o zespole Korsakowa, który jest poważnym schorzeniem wynikającym z nadmiernego picia alkoholu.

Być może jesteś ciekawy która płeć jest bardziej narażona na utratę pamięci oraz uszkodzenia mózgu? Jak naukowcy próbują walczyć z nieodwracalnymi zmianami w neuronach? Odpowiemy również na pytanie dlaczego picie w ciąży jest tak niebezpieczne dla życia płodu.

Dowiesz się innych ciekawostek  takich jak m.in. ewolucyjna przyczyna dużej tolerancji Polaków na picie alkoholu. Czy wiesz ile czasu potrzeba na wyzbycie się alkoholu z organizmu? Czy brak snu może spowodować poczucie bycia nietrzeźwym?

W ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki zapraszamy na wykład naszych studentek Agnieszki Czubak i Pauliny Iwanowicz przygotowany pod kierunkiem dra Andrzej Zykubka pt. Pijany mózg. Piątek, 23 września 2016 r., godz. 10.00 i 11.00, sala GG212.

Print Friendly, PDF & Email

ZOSTAW ODPOWIEDŹ