Program MOST, czyli semestr na innej polskiej uczelni

program_most

Program MOST, czyli semestr na innej polskiej uczelni!!!

MOST wzorowany jest na europejskim programie stypendialnym Erasmus. Uczestnicy najbliższej rekrutacji będą mogli spędzić letni semestr studiów na innej polskiej uczelni lub uczęszczać tylko na jeden przedmiot wykładany poza macierzystą jednostką. Mogą pojechać na jedną spośród 28 uczelni NAJLEPSZYCH UCZELNI W POLSCE!!!

SZCZEGÓŁY programu MOST znajdziecie na stronie most.amu.edu.pl. Internetowa rekrutacja odbywa się poprzez stronę www.most.uka.uw.edu.pl. Trwa ona od 31 października do 30 listopada!!!

• Efektem rejestracji będzie kompletny wniosek o uczestnictwo w programie, który – po zaopiniowaniu przez dziekana – należy najpóźniej do 4 grudnia br. złożyć w Sekcji Obsługi Kandydatów i Studentów, pok. 200 w Gmachu Głównym.
  • Wstępną kwalifikację przeprowadza Prorektor ds. Studenckich na podstawie średniej ocen z całości studiów oraz z ostatnio zaliczonego semestru.
  • Informacje na temat kwalifikacji będą dostępne na koncie rejestracyjnym do 30 grudnia br.
Wszelkich informacji na temat warunków uczestnictwa w programie udziela Uczelniany Koordynator Programu MOST dr Monika Wilczek, Sekcja Obsługi Kandydatów i Studentów, pok. 200 w Gmachu Głównym KUL, tel. 81 445 41 37 lub 445 42 16 [www.kul.pl/most].

KTO MOŻE WYJECHAĆ? Student studiów I stopnia może wziąć udział w programie po ukończeniu II semestru, student studiów II stopnia – po ukończeniu I semestru. Doktorant może wyjechać po I roku studiów.

• Program daje możliwość stworzenia własnego planu zajęć. Student razem z prodziekanem ds. studenckich wydziału macierzystego ustala listę przedmiotów obowiązkowych do zaliczenia. Ponadto wybiera dodatkowe zajęcia, w których chciałby uczestniczyć podczas pobytu na uczelni przyjmującej. Mogą to być dowolne przedmioty z różnych semestrów studiów na danym kierunku lub kierunkach pokrewnych. Należy wybrać tyle przedmiotów, aby suma punktów wynosiła co najmniej 30 ECTS w semestrze.
  • Czy wiecie, że w ramach MOST-u możecie wyjechać na tzw. pokrewny kierunek? Co kryje się za tym sformułowaniem? Przykładowo, studiujecie filologię rosyjską, jesteście już na trzecim roku – język opanowaliście perfekcyjnie, a pracę licencjacką piszecie z zagadnień kulturowych. Czy nie byłoby dobrym pomysłem wybrać się na kierunek kulturoznawstwo, specjalność rosjoznawstwo? Z MOSTem jest to możliwe!
  • Program MOST to przede wszystkim morze możliwości – czy wiecie, że wyjeżdżając na inną uczelnię nie musicie realizować programu studiów z roku, na którym aktualnie jesteście? Możecie wybrać przedmioty z dowolnego – wedle Waszych zainteresowań i potrzeb, Możecie także zawczasu zmierzyć się z trudnym egzaminem lub wieloma przedmiotami naraz, by po powrocie na Uczelnię Macierzystą mieć więcej wolnego czasu, na przykład na pracę.