Spór o początek i koniec ludzkiego życia

spor_poczatek_zycia_2014_baner

Spór o początek i koniec ludzkiego życia

Katedra Metafizyki KUL wraz z Polskim Towarzystwem Tomasza z Akwinu (oddział Società Internazionale Tommaso d’Aquino) organizują XVII Międzynarodowe Sympozjum Metafizyczne na temat: Spór o początek i koniec ludzkiego życia, z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki”. Sympozjum odbędzie się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Celem debaty jest ukazanie specyfiki życia ludzkiego oraz dyskusja nt. istotnych problemów dotyczących początku i kresu ludzkiego życia w perspektywie bio-technologicznej, filozoficznej, teologicznej oraz etycznej. Zgodnie z tradycją sympozjum, na zakończenie przewidziana jest refleksja podsumowująca całość rozważań oraz ukazująca propozycję pozytywnego rozstrzygnięcia omawianych problemów. W dyskusji podczas sympozjum wezmą udział wybitni filozofowie z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych.

Część I Międzynarodowa: O ŻYCIU I ŚMIERCI W OGÓLNOŚCI
Obrady plenarne, Aula im. Kard. St. Wyszyńskiego, prowadzenie: ks. dr Tomasz Duma

• 10.00 – Otwarcie sympozjum – Rektor KUL
  • 10.15–10.40 O życiu i śmierci? – archiwalna wypowiedź multimedialna o. prof. dr hab. Mieczysława A. Krąpca