kognitywistyka@kul.pl +48 81 442 42 53

Współpraca pomiędzy Wydziałem Filozofii KUL i Instytutem Filozofii z Huazhong University of Science and Technology Wuhan (Chiny)

2016_baner_chiny

W dniach 5-7 grudnia 2016 r. Wydział Filozofii KUL odwiedzą Profesorowie z Huazhong University of Science and Technology Wuhan, Chiny (Instytut Filozofii):

• Prof. Shangwen DONG (Dean of the School of the Humanities),
  • Prof. Renxuan HUANG (Chair of the Department of Chinese Language Literature),
  • Prof. Ruipeng LEI (Chair of the Department of Philosophy),
  • Prof. Weiping HE (Director of Research Center for Hermeneutics).

Spotkania będą dotoczyły podjęcia bilateralnej współpracy naukowej i dydaktycznej między Wydziałem Filozofii KUL oraz Wydziałem Humanistycznym (Instytutem Filozofii) Huazhong University of Science and Technology w Wuhan (Chiny).

Goście przybywają na zaproszenie Prorektora ds. Nauki i Kontaktów Międzynarodowych Ks. prof. Marcina Tkaczyka oraz p. Dziekan Wydziału Filozofii KUL prof. Moniki Walczak. W ramach wizyty odbędą się liczne spotkania dotyczące form współpracy między dwoma wydziałami oraz naukowe seminaria. Przyjazd gości jest kolejnym etapem pogłębiania prac badawczych prowadzonych na Wydziale Filozofii w ramach grantu Harmonia 6 kierowanego przez prof. Arkadiusza Guta. Przyjęcie gości koordynowane jest wspólnie z Działem Współpracy z Zagranicą.

Obok spotkań na Wydziale Filozofii odbędzie się również wizyta na Wydziale Humanistycznym, którego pracownicy z kierunku Sinologia uczestniczą w badaniach naukowych prowadzonych w ramach grantu realizowanego na Wydziale Filozofii.

Galerie zdjęć

Zaangażowanie języka, czynników kulturowo specyficznych i potocznych intuicji w zdolność czytania w umyśle i poznaniu społecznym

The involvement of language, culture-specific factors and folk intuitions in mindreading activity and social cognition

O autorze
Andrzej Zykubek, biolog i filozof, nauczyciel i miłośnik filozofii przyrody, dyskutujący ewolucjonista, zainteresowany genezą życia i umysłu adiunkt w Katedrze Filozofii Nauk Przyrodniczych KUL. Sympatyk torfowisk, rowerów i górskich wędrówek, wypraw kajakowych i bardzo dobrej muzyki. Wieloletni Członek Komitetu Organizacyjnego i Organizator Lubelskiego Festiwalu Nauki. Wbrew pseudonimowi nadanemu mu przez studentów lubi innych przedstawicieli gatunku Homo sapiens sapiens.

captcha *