Kognitywistyka

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Czym jest kreatywność?

W ramach konferencji Czas na Umysł 4.0 zapraszamy licealistów na warsztat prowadzony przez Annę Pietrygę i Dominika Mazura w dniu 11.03 o godz. 8.30 i 12.15.
Kreatywność to proces umysłowy, który pozwala tworzyć. Osoba kreatywna wpada na oryginalne pomysły, koncepcje, idee oraz wynalazki. Dzięki kreatywnemu myśleniu można wyszukiwać kolejne obszary i luki badawcze, w ten sposób dbać o rozwój nauki. Kreatywność wykorzystywana jest w życiu codziennym, a także jest cechą pożądaną na rynku pracy. Kreatywne myślenie pozwala generować niebanalne i użyteczne rozwiązania. Dodatkowo jest procesem, który można wspomóc i rozwijać ćwiczeniami. Na co więc czekać?
Warsztaty kreatywnego myślenia to tematyczne zajęcia, podczas których uczestnicy będą stymulować swoją wyobraźnię. Dzięki przeprowadzanym ćwiczeniom, uczestnicy będą mogli:
● dowiedzieć się czym jest kreatywność
● sprawdzić swój poziom kreatywności
● dowiedzieć się, w jaki sposób można rozwijać wyobraźnię poprzez zabawę
● wyjść poza własną strefę komfortu
● wygenerować wiele nowych rozwiązań
● zainspirować się do dalszych działań
Zaplanowane ćwiczenia są zróżnicowane pod względem trudności i stopnia zaangażowania uczestników. Pojawiają się elementy statyczne oraz ruchowe. Część z proponowanych aktywności wymaga samodzielności, w pozostałych niezbędna będzie współpraca. Ćwiczenia pobudzające do współdziałania, to dodatkowo okazja do integracji grupy.

Print Friendly, PDF & Email

ZOSTAW ODPOWIEDŹ