Krystian Macheta – student kognitywistyki stypendystą Ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017

Krystian Macheta – student kognitywistyki stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017

Student III roku kognitywistyki oraz V roku psychologii. Brał udział w 17 projektach badawczych, także o zasięgu międzynarodowym. W jego dorobku znajdują się 2 projekty, których był pomysłodawcą oraz głównym wykonawcą. Owoce pracy jednego z nich ukazały się już w czasopiśmie Ogrody Nauk i Sztuk. Brał udział w 9 konferencjach naukowych.

Jako student kognitywistyki bada kiedy dzieci potrafią udawać inną emocję niż ta, którą realnie odczuwają. Prowadzi także badania pod kierunkiem dra hab. Arkadiusza Guta, prof. KUL w ramach grantu realizowanego z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu w Hong-Kongu.  Z kolei przygotowując swoją pracę magisterską pod kierunkiem dr hab. Olega Gorbaniuka, prof. KUL – prawdopodobnie jako jedyny w Polsce bada słowa używane w języku polskim do opisu stanów emocjonalnych, by na ich podstawie opisać różnice indywidualne.

Działając jako praktyk prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności miękkich oraz – jako członek działającego na KULu Empirycznego Zespołu Badawczego ADHD – treningi poznawcze dla dzieci z diagnozą ADHD.

W wolne, ciepłe dni wraz z przyjaciółmi w poszukiwaniu przygód i inspiracji podróżuje zabytkowym tripobusem.

W roku akademickim 2016/2017 wysokość stypendium ministra wynosi 15.000 zł – w przypadku studentów oraz 25.000 zł – w przypadku doktorantów.

Szanowny Panie Krystianie, serdecznie gratulujemy!