M.U.S.C. Mind-Understanding Scientific Conference
M.U.S.C. Mind-Understanding Scientific Conference
14 – 15 marca 2016
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Poniedziałek, 14 marca
- Przed południem: Burza w Mózgu I – studencko-doktorancka sesja eksperymentalna
- Po południu: popularno-naukowe wykłady zaproszonych gości:
- 15:00-15:55 dr hab. Michał Wierzchoń (Uniwersytet Jagielloński) – Jak to jest „widzieć” słuchem i dotykiem? Substytucja sensoryczna a świadome doświadczenie
- 16:00-16:55 dr Radosław Martin Cichy (Free Univetsity Berlin) LECTURE IN ENGLISH – How to know what is happening in the brain when we see?
- 17:00-17:55 dr Małgorzata Gut (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) – Mózgowe podłoże umiejętności matematycznych
Wtorek, 15 marca
- Przed południem: Burza w Mózgu II – studencko-doktorancka sesja teoretyczna
- Po południu: popularno-naukowe wykłady zaproszonych gości:
- 15:00-15:55 prof. dr hab. Daniel Wójcik (Instytut Biologii Doświadczalnej PAN) – Wprowadzenie do neuroinformatyki
- 16:00-16:55 dr Dariusz Zapała (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) – Jak połączyć mózg z komputerem, czyli kiedy myśli zastąpią klawiaturę?
Zapraszamy na sesję studencko-doktorancką pod nazwą
BURZA W MÓZGU w ramach ogólnopolskiej konferencji M.U.S.C.
Mind-Understanding Scientific Conference
Na sesji studencko-doktoranckiej, proponujemy wystąpienia w nowatorskiej formie 20×20. Jest to metoda przedstawiania najciekawszych rezultatów badań i koncepcji teoretycznych w dynamiczny i zwięzły sposób. Inspirujemy się takimi formułami jak PechaKucha (http://www.pechakucha.org), które chcemy przenieść je na grunt prezentacji wyników badań z dziedziny nauk o mózgu i poznaniu (neuroscience, cognitive science). Podobną formę proponuje Cognitive Neuroscience Society (https://www.cogneurosociety.org/data-blitz). Każdy uczestnik ma do dyspozycji 20 slajdów i jedynie 20 sekund na prezentację każdego z nich. W sposób oczywisty nie ma tutaj czasu na dygresje i omawianie „wszystkiego co wiemy”. Liczy się, żeby w możliwie przystępny i angażujący sposób przekazać słuchaczom najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące swojego projektu.
Jeśli masz już doświadczenie w wystąpieniach publicznych i prezentacji swoich wyników badań, ta metoda świetnie się dla Ciebie sprawdzi. A może to Twój pierwszy raz, kiedy chcesz spróbować swoich sił na konferencji? Tym lepiej! Format 20×20 nie wymaga od Ciebie długich, rozbudowanych wypowiedzi, jest krótki i szybki. Nawet jeśli nie pójdzie Ci tak dobrze, jak chciałeś/łaś, ten rodzaj wystąpienia wiąże się z mniejszym stresem ze względu na swoją krótką formę Po wystąpieniu będzie czas na tylko dwa pytania od publiczności. Tu zadziała reguła „kto pierwszy ten lepszy”.
Zapraszamy do prezentacji zarówno wyników badań własnych z obszaru nauk o mózgu i poznaniu, jak i najciekawszych zagadnień teoretycznych. Chcemy znać tylko najważniejsze aspekty tematu, który Cię interesuje i chcemy, aby zostały one przedstawione syntetycznie i zrozumiale.
ZGŁOSZENIA:
- Abstrakt (150 – 200 słów) należy wysłać przez formularz na stronie
I termin: 14 lutego – opłata 65 zł.
II termin: 28 lutego – opłata 80 zł. - PREZENTACJA:
– format MS PowerPoint (*.ppt) lub OpenOffice Impress (*.odp) – należy wysłać 2 dni przed wydarzeniem.