Kognitywistyka

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

M.U.S.C. Mind-Understanding Scientific Conference

M.U.S.C. Mind-Understanding Scientific Conference

14 – 15 marca 2016

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

mozg

Poniedziałek, 14 marca

  • Przed południem: Burza w Mózgu I  – studencko-doktorancka sesja eksperymentalna
  • Po południu: popularno-naukowe wykłady zaproszonych gości:
    • 15:00-15:55 dr hab. Michał Wierzchoń (Uniwersytet Jagielloński) – Jak to jest “widzieć” słuchem i dotykiem? Substytucja sensoryczna a świadome doświadczenie
    • 16:00-16:55 dr Radosław Martin Cichy (Free Univetsity Berlin) LECTURE IN ENGLISH – How to know what is happening in the brain when we see?
    • 17:00-17:55 dr Małgorzata Gut (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) – Mózgowe podłoże umiejętności matematycznych

Wtorek, 15 marca 

  • Przed południem: Burza w Mózgu II – studencko-doktorancka sesja teoretyczna
  • Po południu: popularno-naukowe wykłady zaproszonych gości:
    • 15:00-15:55 prof. dr hab. Daniel Wójcik (Instytut Biologii Doświadczalnej PAN) – Wprowadzenie do neuroinformatyki
    • 16:00-16:55 dr Dariusz Zapała (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) – Jak połączyć mózg z komputerem, czyli kiedy myśli zastąpią klawiaturę?

Zapraszamy na sesję studencko-doktorancką pod nazwą
BURZA W MÓZGU w ramach ogólnopolskiej konferencji M.U.S.C.
Mind-Understanding Scientific Conference

Na sesji studencko-doktoranckiej, proponujemy wystąpienia w nowatorskiej formie 20×20. Jest to metoda przedstawiania najciekawszych rezultatów badań i koncepcji teoretycznych w dynamiczny i zwięzły sposób. Inspirujemy się takimi formułami jak PechaKucha (http://www.pechakucha.org), które chcemy przenieść je na grunt prezentacji wyników badań z dziedziny nauk o mózgu i poznaniu (neuroscience, cognitive science). Podobną formę proponuje Cognitive Neuroscience Society (https://www.cogneurosociety.org/data-blitz). Każdy uczestnik ma do dyspozycji 20 slajdów i jedynie 20 sekund na prezentację każdego z nich. W sposób oczywisty nie ma tutaj czasu na dygresje i omawianie „wszystkiego co wiemy”. Liczy się, żeby w możliwie przystępny i angażujący sposób przekazać słuchaczom najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące swojego projektu.

Jeśli masz już doświadczenie w wystąpieniach publicznych i prezentacji swoich wyników badań, ta metoda świetnie się dla Ciebie sprawdzi. A może to Twój pierwszy raz, kiedy chcesz spróbować swoich sił na konferencji? Tym lepiej! Format 20×20 nie wymaga od Ciebie długich, rozbudowanych wypowiedzi, jest krótki i szybki. Nawet jeśli nie pójdzie Ci tak dobrze, jak chciałeś/łaś, ten rodzaj wystąpienia wiąże się z mniejszym stresem ze względu na swoją krótką formę 🙂 Po wystąpieniu będzie czas na tylko dwa pytania od publiczności. Tu zadziała reguła „kto pierwszy ten lepszy”.

Zapraszamy do prezentacji zarówno wyników badań własnych z obszaru nauk o mózgu i poznaniu, jak i najciekawszych zagadnień teoretycznych. Chcemy znać tylko najważniejsze aspekty tematu, który Cię interesuje i chcemy, aby zostały one przedstawione syntetycznie i zrozumiale.

ZGŁOSZENIA:

  • Abstrakt (150 – 200 słów) należy wysłać przez formularz na stronie
    I termin: 14 lutego – opłata 65 zł.
    II termin: 28 lutego – opłata 80 zł.
  • PREZENTACJA:
    – format MS PowerPoint (*.ppt) lub OpenOffice Impress (*.odp) – należy wysłać 2 dni przed wydarzeniem.
Print Friendly, PDF & Email

ZOSTAW ODPOWIEDŹ