Prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa zmieniła losy świata!

Chrystus dzisiaj zmartwychwstał jako Bóg, jako dobry, jako nieśmiertelny. Nie cierpiał z konieczności, nie został przymuszony do zejścia z niebios, nie otrzymał zmartwychwstania jako nieoczekiwanego dobrodziejstwa wyświadczonego wbrew nadziei, ale znał koniec wszystkich swoich dokonań i ze względu na niego dał im początek. (…) Zszedł w życie tutaj, aby zapoczątkować także wspaniałą drogę ku górze, pozwolił, żeby Jego człowieczeństwo umarło, aby zapowiedzieć zmartwychwstanie, bowiem nie jak jeden ze zwykłych ludzi odważnie ośmielił się przyjąć śmierć, nie wiedząc, co go czeka, ale jak Bóg przyjął na siebie to, co miało nadejść, świadomie i znając cel.

Grzegorz z Nyssy, Homilia na Paschę

Szanowni Państwo,

Prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa zmieniła losy świata! Syn Boży z miłości do każdego człowieka zdecydował się na wcielenie i w konsekwencji na śmierć, aby przez swoje zmartwychwstanie rozbudzić w nas nadzieję naszego zmartwychwstania.

W tym trudnym czasie pandemii, gdy wszyscy wciąż jesteśmy pogrążeni w niepewności i trosce o bliskich, życzę Państwu silnego przekonania o Jego miłości i solidarności z nami aż po Krzyż. Niech radość zmartwychwstania, którą znowu będziemy mieli szczęście przeżywać w Noc Paschalną, odnowi nasze serca, niech rozbudzi w nas nadzieję na zwycięstwo Dobra i ożywi w nas troskę o ludzi wokół nas. Mimo wszystkich ograniczeń życzę Państwu radosnego świętowania!

Marek Lechniak

Dziekan Wydziału Filozofii KUL