kognitywistyka@kul.pl +48 81 442 42 53

Prof. Robert Trypuz absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. W 2007 roku uzyskał tytuł doktorski z Informatyki i Telekomunikacji na Uniwersytecie w Trydencie (Włochy).

Obecnie jest Project Managerem projektu FIBO w  Enterprise Data Management Council (EDM Council), członkiem Grupy Badawczo-Rozwojowej Makolabu i asystentem profesora na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II.

Robert Trypuz aktywnie działa na polach technologii sztucznej inteligencji i sieci semantycznej dla przemysłu motoryzacyjnego oraz finansowego. Brał udział w tworzeniu rozszerzeń motoryzacyjnych i finansowych dla organizacji Schema.org. Był również odpowiedzialny za stworzenie inteligentnego silnika Search Insights, w którym wykorzystano najbardziej zaawansowane algorytmy NLP i technologie semantyczne. Niedawno był także zaangażowany w prace nad technologią Blockchain na poziomie architekturalnym i projektyowym dla aplikacji identyfikacji cyfrowej. Jest entuzjastą Uczenia Maszynowego.

Print Friendly, PDF & Email