Kognitywistyka

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Uroczyste promocje doktorskie na Wydziale Filozofii

– Nasze spotkanie to swoiste żniwa uniwersyteckie. Mamy w swym gronie doktorów, doktorów habilitowanych i nominowanych do tytułu profesora KUL. To ważne wydarzenie dla środowiska akademickiego Polski, Europy i świata – powiedział Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

28 października 2021 r. na KULu odbyły się uroczyste nominacje na stanowiska profesorskie oraz promocje doktorskie i habilitacyjne.

Rektor KUL w przemówieniu do nominowanych i promowanych naukowców nawiązał do uroczystej, średniowiecznej nazwy uniwersytetów: – Dla Was KUL jest Alma Mater. Zachowajcie dobrą pamięć o swej uczelni i wdzięczność właściwą dla humanizmu.

Podczas uroczystości zostały wręczone nominacje na stanowisko profesora uczelni. Dyplomy odebrało także 14 osób, które w ostatnim czasie uzyskały na naszym uniwersytecie stopień doktora habilitowanego; Instytut Filozofii na Wydziale Filozofii KUL reprezentował ks. dr hab. Paweł Tambor. 56 młodych naukowców otrzymało dyplomy doktorskie, a wśród nich 5 doktorów z Instytutu Filozofii.

Miło nam poinformować, że przysięgi doktorskie złożyli i promocje otrzymali:

  • dr Joanna Budke promotor ks. prof. Alfred Wierzbicki
  • dr Łukasz Cięgotura promotor prof. Agnieszka Lekka-Kowalik
  • dr Monika Dunin-Kozicka z Kognitywistyki KUL – promotor prof. Arkadiusz Gut; w zastępstwie promował Dziekan prof. Marek Lechniak
  • dr Karina Gaik-Dudziak promotor prof. Jan Kłos
  • ks. dr Anthony Ohaekwusi promotor ks. prof. Alfred Wierzbicki.

 

Wszystkim Państwu, a w szczególności Pani Doktor serdecznie gratulujemy!

Więcej na www.filozofia.kul.pl

 

28.10.2021, Lublin – Katolicki Uniwersytet Lubelski. Promocja doktorska dr Moniki Dunin-Kozickiej z Kognitywistyki KUL.
Fot. Tomasz Koryszko/KUL

 

Print Friendly, PDF & Email

ZOSTAW ODPOWIEDŹ