VII Krakowska Konferencja Kognitywistyczna – Język

LOGO-BIG-TRANSPARENT_7KKK
VII Krakowska Konferencja Kognitywistyczna – Język

Zapraszamy na kolejną, już VII edycję Krakowskiej Konferencji Kognitywistycznej. Nasz tegoroczny temat to JĘZYK. Wspólnie będziemy mieli okazję przyjrzeć się temu złożonemu fenomenowi z różnych perspektyw. Do czynnego udziału w wydarzeniu zapraszamy studentów i doktorantów psychologii, filozofii, kognitywistyki, informatyki, językoznawstwa i wszystkich nauk pokrewnych.

Tematem przewodnim VII Krakowskiej Konferencji Kognitywistycznej będzie “Język”. Odbędzie się ona w dniach 24-25.04.2015 r. w Instytucie Psychologii UJ przy ul. Ingardena 6 w Krakowie. Konferencja jest organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki UJ oraz Sekcję Neuropsychologii Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ.

Zakres tematyczny Konferencji obejmuje głównie następujące zagadnienia:

• Język a ewolucja
  • Nabywanie i nauka języka
  • Komputerowe narzędzia analizy i przetwarzania tekstów oraz mowy
  • Wpływ uszkodzeń mózgu, chorób i zaburzeń psychicznych na kompetencje językowe
  • Język a płeć – perspektywa psychologiczna
  • Poza znaczeniem dosłownym: ironia, metafora i tym podobne
  • Języki sztuczne, formalne i języki programowania
  • Filozofia języka
  • Neurolingwistyka – neurobiologiczne podłoże przetwarzania komunikatów językowych
  • Związki reprezentacji mentalnych z językiem
  • Dwa języki – od tłumaczenia po dwujęzyczność
  • Technologie i nowe media a język – wzajemne wpływy
  • Pozawerbalne elementy komunikacji
  • Język, myślenie, świat – wzajemne zależności

Wszystkich chętnych do wzięcia czynnego udziału w Konferencji zapraszamy do rejestracji, która będzie otwarta do 15.03.2015 r.
Formularz rejestracyjny jest dostępny w górnym menu.
Czas wystąpienia powinien wynosić ok. 15 minut, zachęcamy do wygłaszania referatów zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Zarejestrowani uczestnicy mają czas na wysłanie abstraktów wystąpień lub posterów na 7KonferencjaKognitywistyczna@gmail.com do 22.03.2015 r. Obowiązujący wzór abstraktu jest dostępny tutaj.

Nadesłane abstrakty trafią do Komitetu Naukowego, który dokona ich oceny i wybierze te prace, które pojawią się na Konferencji.
Za czynny udział w wydarzeniu (wystąpienie lub poster) pobiera się opłatę w wysokości 40 zł. W ramach tej kwoty Organizatorzy zapewniają materiały konferencyjne (w tym książkę abstraktów), przekąski i obiad w drugim dniu Konferencji.
Udział bierny jest bezpłatny.