Czego możemy się nauczyć od zwierząt? – Paweł Fortuna i Łukasz Bożycki

Treść wykładu jest efektem „przypadkowego” spotkania psychologia – Pawła Fortuny oraz biologa i utytułowanego fotografa przyrody – Łukasza Bożyckiego. Psycholog wniósł wrażliwość na problemy z jakimi muszą sobie radzić ludzie, natomiast biolog paletę rozwiązań, które przez tysiące lat wypracowały zwierzęta….

Kognitywistyczne badania wakacyjne

Studenci Kognitywistyki (Wydział Filozofii KUL) oraz studenci Psychologii (Wydział Nauk Społecznych KUL) w okresie wakacyjnym intensywnie pracowali w licznych przedszkolach przeprowadzając badania dotyczące dziecięcych teorii umysłu. Przeprowadzane badania koncentrowały się wokół rozwoju i funkcjonowania poznania społecznego dzieci w wieku przedszkolnym….

Letnia Szkoła Kognitywistyki. Dzień #1. Środa, 20 września 2017

Czytanie znaków. Czytanie umysłów Letnia Szkoła Kognitywistyki. Dzień #1. Środa, 20 września 2017 Wprowadzeniem do części pierwszej – czytanie znaków – będą dwa wykłady plenarne. Dobrosław Bagiński – Komunikacja wizualna – od gramatyki wizualnej do wizualnej metaforyczności  Pierwszy, zatytułowany Komunikacja wizualna…