Antropologia na rozdrożu – LVII Tydzień Filozoficzny

2015_tydzien_filozoficzny_plakat_k

www.kul.pl/tydzien.filozoficzny

W dniach 9-12 marca 2015 r. Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy z Kołem Naukowym Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych, Kołem Naukowym Studentów Kulturoznawstwa oraz Kołem Naukowym Studentów Retoryki Stosowanej organizuje LVII Tydzień Filozoficzny.

Tradycją Tygodni Filozoficznych jest stworzenie okazji do dyskusji nad najważniejszymi problemami filozoficznymi. Nadchodzący Tydzień Filozoficzny, zatytułowany Antropologia na rozdrożu, chcielibyśmy poświęcić podstawowym wyzwaniom, przed jakimi stoi współcześnie filozofia człowieka w obliczu gwałtownego rozwoju nauk przyrodniczych oraz nie mniej szybkich przemian kulturowych.

Poszczególne dni Tygodnia Filozoficznego zostaną podzielone na następujące sekcje tematyczne:

• Poniedziałek, 9 marca 2015
    Umysł i ewolucja
  • Wtorek, 10 marca 2015
    Dusza i nieśmiertelność
  • Środa, 11 marca 2015
    Drogi i bezdroża współczesnej kultury
  • Czwartek, 12 marca 2015
    Wiele twarzy antropologii – Konferencja studentów i doktorantów