Jakub Janczura i Monika Pietrzak z kognitywistyki KUL stypendystami Marszałka Województwa Lubelskiego dla najzdolniejszych studentów

30 maja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste wręczenie Studenckich Stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego. Wśród 14 nagrodzonych studentów KULu znalazło się dwoje studentów Kognitywistyki na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – Jakub Janczura i Monika Pietrzak.

– To są najlepsi z najlepszych, absolutna awangarda młodych ludzi, którzy na razie uczą się dla Lubelszczyzny, a wkrótce – mam nadzieję – będą dla niej pracować. Może nie są to wielkie kwoty, ale jest to wyraz uznania, jakie ma dla nich samorząd województwa – podkreślił marszałek Jarosław Stawiarski.

Stypendium mogły otrzymać osoby mieszkające w województwie lubelskim, które nie ukończyły 26 roku życia. Ocenie podlegały osiągnięcia z poprzedniego roku akademickiego takie jak praca w kole naukowym lub organizacji studenckiej, organizacja imprez popularyzujących naukę, praca naukowo-badawcza, publikacje naukowe czy działalność w wolontariacie.

Nasi stypendyści aktywnie działają w Kole Naukowym Studentów Kognitywistyki na KUL, biorą aktywny udział w konferencjach naukowych i organizują konferencje naukowe.

Studenci w ramach koła naukowego zajmują się organizacją cyklu wykładów otwartych pt. „Lubię mój umysł”, gdzie zapraszani są goście z całej Polski. Ponadto biorą czynny udział w Lubelskim Festiwalu Nauki, a rok temu reprezentowali Katolicki Uniwersytet Lubelski w projekcie przeznaczonym dla lubelskich licealistów podczas Pikniku Naukowego. Jakub i Monika reprezentują również Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL na licznych konferencjach naukowych w całej Polsce oraz pomagają w promocji kierunku Kognitywistyka na KUL informując o ciekawostkach ze świata nauki, ciekawych wydarzeniach oraz publikując artykuły popularnonaukowe. Aktywność w kole naukowym to między innymi także pomoc w organizacji wielu konferencji naukowych głównie na Wydziale Filozofii KUL, takich jak: „Tydzień Filozoficzny”, „Dni Mózgu”, międzynarodowej „Understanding Social Cognition. Trends in Interdisciplinary Studies”, czy kilkudniowych warsztatów kognitywistycznych „Letnia Szkoła Kognitywistyki” organizowanych w Kazimierzu Dolnym. W tym roku ruszyła także edycja interdyscyplinarnej ogólnopolskiej konferencji ,,Czas na umysł”, w której organizację są zaangażowani. Studenci biorą także udział w projektach badawczych Narodowego Centrum Nauki prowadząc badania rozwojowe między innymi nad dziecięcą wiedzą o myśleniu i teorią umysłu.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z wydarzenia.

Gratulujemy wszystkim stypendystom, a szczególnie NASZYM – Monice i Jakubowi.

Lublin 30 05 2019 r. ul. A. Grottgera Lubelskie Centrum Konferencyjne . Wreczenie studentom lubelskich uczelni stypendiow ufundowanych przez marszalka wojewodztwa
Fot Maciej Kaczanowski / Dziennik Wschodni