Premiera książki “Piękno umysłów. Pamięci Piotra Francuza”

Nikt, kto poznał Piotra Francuza, nie ma wątpliwości, że był on wyjątkową postacią.
Mówił otwarcie, wprost i do rzeczy. Jeśli szukał prawdy rozwiązując problem naukowy, to pytał do upadłego. Jeśli bronił ważnej sprawy, to w sposób bezkompromisowy. Jednocześnie tworzył i zdobywał wiedzę z dziecięcą ciekawością, zachwytem i entuzjazmem oraz wybitnie dojrzałym warsztatem metodologicznym. Miał wyjątkowy dar nie tylko inspirowania, ale i nauczania.
Jako jego uczniowie i współpracownicy bardzo szybko po odejściu Profesora postanowiliśmy wydać książkę poświęconą jego pamięci. Chcieliśmy w ten sposób uwiecznić otrzymane od niego lekcje, wyrazić wdzięczność i życzenie, aby naukowy duch i charyzma Piotra inspirowały kolejne pokolenia naukowców. Teraz mamy zaszczyt zaprosić na oficjalną premierę naszej książki. Będziemy mówić o zawartych w niej tekstach i kulisach ich powstawania. Będziemy wspominać Piotra i wspólnie szukać kontynuacji dróg naukowych poszukiwań, którymi swego czasu prowadził nas legendarny Profesor Francuz.
Cytat pochodzi z książki “Piękno Umysłów. Pamięci Piotra Francuza”
wydanej przez TN KUL pod redakcją dr. Pawła Fortuny i dr Marty Szewczyk

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na Oficjalną Premierę książki poświęconej pamięci prof. Piotra Francuza “Piękno Umysłów”. Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca, w godz. 18:00 – 20:00, w auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Gmach Główny KUL). Aby pamięć o Piotrze pozostała żywa, w trakcie premiery pragniemy podzielić się wspomnieniami o naszym Mistrzu i motywacjami do napisania poszczególnych rozdziałów książki. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie również źródłem inspiracji do dostrzeżenia nowych ścieżek refleksji wokół problemów poruszanych w ramach badań nad umysłem. Państwa obecność oraz głos w dyskusji doda nam otuchy i skrzydeł.

Pracownicy i doktoranci Katedry Psychologii Eksperymentalnej,
autorzy książki “Piękno Umysłów”